Warframe jest to strzelanka z widoku trzeciej osoby od studia Digital Extremes.  W grze wcielamy się w niejakiego Tenno kontrolującego tytułowe Warframy- pancerze dające rozmaite moce. Gra jest nastawiona na PVE w trybie Coop do 4 graczy w drużynie, lecz można grać też samemu. Posiada ona też tryb PVP, lecz jest on słabo rozbudowany. Tryb ten jednak posiada kilka klasycznych odmian jak Deathmatch, Team Deathmatch czy Capture the Flag, oraz kilka specjalnych jak np.: Lunaro, który jest odpowiednikiem piłki nożnej znanej z np.: Rocket League. Gra posiada własny wątek fabularny i jest on ciągle rozwijany więc zawartości endgamowej na razie nie uraczycie. Jest to przede wszystkim produkcja  dla graczy, którzy chcą pogrindować, czy jak kto woli pozbierać surowce z innymi osobami w miłej atmosferze. Społeczność graczy jest pomocna i w razie problemu można spokojnie zadać pytanie na czacie regionalnym, a odpowiedź przyjdzie w ciągu chwili. Gra może się kojarzyć z takim tytułem jak Destiny od studia Bungie i jest to prawda, tak więc osoby, które szukają odpowiednika tejże gry na PC pozycja godna obejrzenia. Twórczy też często robią tzw. Devsteamy czy PrimeTime ,w których mówią o nadchodzących zmianach i dodatkach, więc jakby ktoś chciał dostać zastrzyk info to polecam oglądać na youtube lub twich’u.  Na youtubie polecamy kanały takich osób jak Mogamu, Brozime czy Playwarframe gdyż są to kanały sponsorowane przez DE odnośnie warframe(są po angielsku). Na twich’u to wystarczy wpisać warframe lub też Devstream.

Klan Ghost of the Samurai– jesteśmy klanem( lub jak to woli gildią) w grze Warframe. Panuje u nas przyjazna i pomocna atmosfera.  Jesteśmy luźnym klanem więc hierarchia jest tylko dla formalności. Posiadamy też własną grupę na Steam o takiej samej nazwie co klan. Warunek rekrutacji u nas to min: wiek 15+, dowolna ranga w grze (możesz nawet zaczynać obcować z tą produkcją) i bycie ogarniętą osobą( niekoniecznie mowa o grze). Jesteśmy też pierwszym klanem z tej gry w BO3. Mamy własny kanał  z trzema pod kanałami mające pomóc w rozgrywce jak i np.: W prywatnych rozmowach między ludźmi. Gdyby ktoś chciał się z nami skontaktować to zapraszamy na ts: ts.bestof3.eu, kanał warframe, hasło samurai(j). Więcej info na http://bestof3.eu/index.php/teamspeak-3/.

Jak wspomniałem wcześniej jesteśmy luźnym klanem, co nie oznacza że nie mamy własnych zasad. Osoby, które zachowują się chamsko wobec innych, obrażają lub są samolubne/egoistyczne, dostają jedno ostrzeżenie, a następny taki wybryk kosztuje wydalenie z klanu. Mamy też pewne podejście co do osób, które rzadko grają. Osoby o randze początkujący( w grze panuje system że sami tworzymy hierarchie, a początkujący to u nas rekruci/nowe osoby) jeśli nie są w grze dłużej niż 10 dni i nie podały powodu takiej długiej nieobecności zostają wydalone. Oczywiście rozumiemy że mogą wystąpić problemy np.: z komputerem i nie ma taka osoba jak powiadomić nas w grze, a chce nam wyjaśnić całą sprawę to proszę pisać na Facebook’u do Patryk Piekos (ikonka to zakapturzony gość z czerwonym urządzeniem na oku) i jakoś to załatwimy.

Co do samych postaci/klas jest ich bardzo dużo i ciągle są dodawane nowe. Społeczność graczy też ma w tym swój udział. Powstało też coś takiego jak tennogen, w którym to fani gry mogą przy pomocy narzędzi tworzyć skiny do broni lub postaci  oraz pelerynki czy hełmy do danego Frame’a. Jest to o tyle fajne że społeczność ma coraz to większy wkład w kreowanie tego uniwersum.

Oto przykładowa ilustracja z gry:

Tak, zabawiłem się w wisielca 🙂

 

Życzę miłego dnia i pozdrawiam z cieni
Patryk”PhantomPL”Piękoś

Kontakt w grze to do StalkerPhantomPL lub ErkadlosPL.