Nasza historia zaczęła się w roku 2013, kiedy to grupka czterech osób (PoVer, EnergyNeo, GustliQ, i SzaP) postanowiła przestać błąkać się po obcych TeamSpeaka’ch 3 w poszukiwaniu swojego miejsca. I tak oto w ten sposób narodził się pomysł na wykupienie serwera VPS (Virtual Private Server) i stworzenie swojego własnego TeamSpeak’a 3.

„Nareszcie nasza wędrówka dobiegła końca”. Pomimo, że nasz serwer posiadał tylko 32 sloty i mieliśmy ograniczenie do uruchomienia tylko jednego serwera to radość była niesłychana, bo byliśmy „na swoim”. Następnym naszym celem było uruchomienie serwera Minecraft. Kilka nieprzespanych nocy i również to nam się udało!

I tak mijały miesiące…aż do roku 2014. Wraz z uruchomieniem rajdów w WoW’ie, doszliśmy do pułapu, że 32 sloty nie wystarczały. Zaczęliśmy myśleć co z tym fantem zrobić. Doszliśmy do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie ubieganie się pod darmową licencję non-profit. I tu pojawił się nasz kolejny cel: osiągnąć wcześniej wspomnianą licencję. Aby go zrealizować musieliśmy spełniać wiele wymagań, m.in. wykupić domenę (bestof3.eu), posiadać e-maile z końcówką @bestof3.eu i wiele innych. Drogi do osiągnięcia celu były kręte i wyboiste, urozmaicone wieloma przeszkodami. Okazało się, że nawet wymyślenie nazwy nie było wcale takie proste. Organizowaliśmy zebrania, gdzie godzinami dyskutowaliśmy na temat nazwy i dalszego rozwoju naszej organizacji. W trakcie zmian znacznie zmienił się skład administracji – część osób odeszła, część przyszła (aktualny skład administracji TS3 znajdziecie tutaj).

Dlaczego Best Of 3?

Zainspirowaliśmy się systemem Best Of 5 – formatem, w którym rozstrzygana jest większość meczy w grach. Ówczesna administracja posiadała trzech właścicieli serwera (PoVer, Attentionic, i SzaP). Dlatego Best Of 3. Dążymy do tego, aby być profesjonalni w każdym szczególe, a tym samym najlepsi.

Serwer w tym czasie przechodził liczne reformy. Każdy z nas ciężko pracował. Niektóre spraawy odłożyliśmy na bok, zrezygnowaliśmy z serwera Minecraft. Wszyscy skupili się na osiągnięciu, jak historia pokazała, realnego celu. Poświęciliśmy wiele godzin spędzonych na zabezpieczaniu, optymalizowaniu zarówno strony jak i TeamSpeak’a 3, tłumaczeniu wszystkiego na bieżąco, co robiliśmy na język angielski. Dnia 10.11.2015 roku dopięliśmy swego! Udało nam się dostosować do wszystkich wymaganych punktów licencji i mogliśmy wysłać podanie o przyznanie licencji non-profit, która umożliwiała nam uruchomienie na jednym adresie IP dwóch serwerów, po 512 slotów każdy. 16 listopada roku 2015 dostaliśmy odpowiedź ze strony TeamSpeak’a 3:

Congratulations!

Your TeamSpeak 3 Non-Profit License has now been issued.

Ależ to była radość! Cieszyliśmy się jak dzieci, ale to wcale nie znaczyło, że to koniec naszej drogi i stawiania przed sobą następnych celów! Pomimo tego, iż mieliśmy już 2×512 slotów, na serwerze panowała pewnego rodzaju pustka. Liczba odwiedzających serwer rzadko kiedy osiągała 40 osób. Postanowiliśmy wtedy uruchomić oficjalnie sekcję gier World of Warcraft i League of Legends (więcej informacji na temat WoW’a znajdziesz tutaj a odnośnie LoL’a tutaj).

Mamy serwer, mamy stronę, mamy TS3, mamy licencję na 1024 sloty, mamy sekcję w WoW’a i LoL’a. I co dalej?

Otóż mieliśmy pewien niedosyt. Przeprowadzaliśmy szereg modyfikacji dotyczących strony internetowej, podjęliśmy również próby wejścia w profesjonalną scenę w League of Legends. Zakończyły się niestety z niepowodzeniem. Finalną, gotową do użytku stronę internetową uruchomiliśmy dopiero 30 grudnia 2016 roku.

Po nieudanych próbach wejścia na profesjonalną scenę League of Legends nasze morale troszkę opadły i temat rozwoju naszej organizacji zszedł na drugi plan, a TeamSpeak 3 żył swoim życiem. Sytuacja zmieniła się, gdy Fusion zaproponował nam stworzenie sekcji w Counter-Strike: Global Offensive. My, otwarci na wszelkie propozycje podjęliśmy odpowiednie kroki. Nigdy jednak nie była to profesjonalna drużyna.

We wrześniu 2016 roku dostaliśmy propozycję stworzenia profesjonalnej drużyny rankingowej w Counter-Strike: Global Offensive. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj. I tak oto pojawił się kolejny cel: ruszyć na profesjonalną scenę CS:GO. A skoro i cel, to także motywacja do dokończenia i oddania do użytku strony internetowej.

W dniu 30 grudnia 2016 roku wszystko udało nam się dopiąć na ostatni guzik i po raz kolejny możemy powiedzieć, że nam się udało!