Best Of 3 to przede wszystkim ludzie. Naszym zdaniem cele, inicjatywy są ważne, ale wszystkie wychodzą właśnie od ludzi. Dlatego stawiamy na to, aby utrzymywać dobre relacje i czuć się dobrze we własnym gronie. Zapewniając sobie takie środowisko, jesteśmy w stanie iść do przodu i przedzierać się przez świat z energią, którą chcemy się dzielić.

Jesteśmy wielkimi fanami e-sportu i dzięki trzymaniu się wcześniej wymienionych postanowień, mamy w sobie wystarczająco samozaparcia, aby tworzyć nowe inicjatywy oraz podtrzymywać stare z takim samym zaangażowaniem. Głównie wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi – oferujemy turnieje, LANY, świetną zabawę we własnym gronie, przyjazną atmosferę na TS3, która jest powodem wielu ciekawych rozmów. W tym roku coś weszło na wyższy poziom i zapragnęliśmy dotrzeć także do rodziców młodzieży – pasjonatów, takich jak my. Tym razem naszym celem stało się zaprezentowanie, jaki świat e-sportu jest naprawdę. Krąży wokół niego mnóstwo stereotypów i wiele osób nadal postrzega komputer jako zwykłą skrzynkę, która stoi na przeszkodzie. Na przeszkodzie do nauki, sprzątania czy spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Ogólnie – rzecz, która jest zbędna światu i wprowadziła do niego wiele negatywów oraz chaosu. Dla nas daje możliwości, otwiera drogi, o których kiedyś nawet nie byliśmy w stanie myśleć, wyobraźnia zwyczajnie ich nie sięgała. Wiadomym jest, że nie gramy 24/7, ale to tak samo jak inni ludzie nie spędzają tylu godzin przy rysowaniu, wspinaczce czy pisaniu wierszy. To nasza pasja, a ta z kolei jest częścią naszej codzienności, naszego normalnego życia.

Stąd „Dwa oblicza sportu”. To był pomysł, który sprawdził się na całej linii, pomimo że jego reklama nie trwała zbyt długo. Realizacja była w bardzo skompresowanym formacie – zdawaliśmy sobie sprawę, że jeśli chcemy ruszyć z projektem w tym roku, to nie mamy dużo czasu. Nawet nie zorientowaliśmy się kiedy pomysł przerodził się w bardzo intensywną pracę, ponieważ dla nas – zapaleńców – wbrew pozorom, czasem ciężko jest usiedzieć nawet chwilę w jednym miejscu. Zintegrowane obozy sportowo – e-sportowe powstały we współpracy z Leszkiem Kucharskim, bez którego wystartowanie z inicjatywą byłoby wręcz niemożliwe. Jego 15-letnie doświadczenie w organizowaniu obozów sportowych pozwoliło nam uniknąć błędów początkujących. Wszyscy ciepło przyjęli pomysł i rozumieją przekaz, co napędza nas do dalszego działania. Nas? Czyli tak właściwie kogo, bo mamy tak dużo do powiedzenia, że nawet nie zdążyliśmy się przedstawić…

  • Alan „PoVer” Głodek – mózg naszych wszystkich operacji i człowiek, który trzyma wszystko w ryzach. Szef, prezes oraz gracz. Na co dzień student informatyki na Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, trener programowania, a od tego roku także i wychowawca kolonijny.
  • Marcin „Adølf Swift” Majkowski – trener League of Legends, wychowawca kolonijny
  • Robert „Trebor” Chroboczek – trener Fortnite
  • Damian „Salamander” Jaworucki – spec od TeamSpeak 3. Przygotował wszystko, co niezbędne, aby obóz mógł przebiegać w pełni sprawności porozumiewania się i porządku między drużynami.
  • Dominik „Syxzjae” Kozieł – Dominik zajął się reklamą całego przedsięwzięcia. Zorganizował potrzebnych ludzi, załatwił reklamy i ulotki. Również studiuje na Polsko Japońskiej Akademii Technik Komputerowych, zapalony gracz oraz specjalista Counter-Strike: Global Offensive.
  • Magdalena „Sintra” Russak – grafik, dzięki niej przedsięwzięcie było także estetyczne i piękne nie tylko dla duszy, ale także i dla oka.
  • Aleksandra „Eberilia” Szura – zajmuje się mediami, robieniem zdjęć i filmów, pisaniem i przygotowywaniem postów.

Bardzo szybko okazało się, że „Dwa oblicza sportu” wzbudziły niemałe zainteresowanie. Projekt został poparty między innymi przez firmy takie jak NTT System, HIRO, SPC Gear, Iiyama, a nawet Fortnite Polska i projekt edukacyjny KidsDoIt. To właśnie dzięki uprzejmości tych firm na obozie możecie grać na najwyższej klasy sprzęcie i poczuć się jak na światowej scenie e-sportowej. W reklamę zaangażowały się także takie osobowości jak Bubnik Zwei i Rafał Sonik.

Pamiętajmy o drugiej stronie medalu – o sporcie. Nie sposób ukryć, że specjalistą w tej dziedzinie jest Leszek Kucharski – olimpijczyk, medalista mistrzostw świata i mistrzostw Europy w tenisie stołowym. To właśnie ta postać przygotowała atrakcje i plan sportowy dla młodzieży. Poranna gimnastyka, zwana „rozruchem” nikomu nie powinna być straszna, ponieważ wspaniale oczyszcza i dobudza umysł z samego rana. Poza tym – dla takich śniadań (i nie tylko – wyżywienie obejmuje trzy posiłki dziennie) warto. Szwedzki stół przygotowywany przez zaprzyjaźnione kucharki jest niczym z własnego domu. Piłka nożna, przejażdżki rowerowe, aquaparki, ping-pong – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. A grzechem byłoby być na jednym obozie z mistrzem i nie zagrać z nim w tenisa stołowego! Zachęcamy również do zabierania swoich rowerów. Pomimo, iż na miejscu oferujemy wypożyczenie takowych, to nie ma to jak na swoim. Aktywność fizyczna jest po prostu zdrowa, dlatego stawiamy na jej różnorodność. A gdy ruch wykonuje się w tak pięknej okolicy jaką jest Górowo Iławeckie, to można ukoić i duszę, i zmysł estetyczny. W zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego aby być w dobrej kondycji psychicznej, trzeba być w dobrej formie fizycznej!

Sport i e-sport na Zintegrowanych obozach sportowo – e-sportowych „Dwa oblicza sportu” 2018 są dwiema nierozłącznymi ze sobą częściami, a zajęcia sportowe trwają tyle samo czasu dziennie co e-sportowe, czyli po 4 h. Do pełnego spektrum ciekawych rzeczy, jakie możecie zobaczyć  przyjeżdżając tu są Termy Warmińskie czy kąpielisko nad jeziorem Wielochowskim. Serdecznie zapraszamy do śledzenia, co się aktualnie u nas i na obozie dzieje na Facebooku:

i na stronach internetowych:

A przede wszystkim na nowo powstały fanpage dotyczący obozów!

https://www.facebook.com/dwaobliczasportu/

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy za rok! 🙂